فروش انواع پایه رولیک نوار نقاله (ایدلر) – قیمت 1401

پایه رولیک

4.5/5 - (6 امتیاز)

یکی از مهمترین اجزای صنعت حمل و نقل و انتقال مواد، رولیک‌ها هستند که از آن‌ها برای حرکت دادن نوار نقاله استفاده می‌شود. برای اینکه قطعات رولیک به طور ثابت در جای خود قرار بگیرند و تکان نخورند لازم است از پایه‌ای استفاده شود که به آن پایه رولیک نوار نقاله یا ایدلر می‌گویند. بنابراین یکی از قسمت‌های مهم نوار نقاله، پایه رولیک است که رولیک‌ها روی آن قرار می‌گیرند.

چنانچه قصد خرید انواع پایه رولیک را دارید از طریق شماره تماس های زیر با کارشناسان بخش فروش ما تماس حاصل فرمایید. 

تلفن : 02155820339 0215587043902155836252

کاربرد پایه رولیک – ایدلر

رولیک‌ها از جمله قطعاتی هستند که نقش مهم و پررنگی در صنایع دارند. از پایه رولیک‌ها برای تسهیل حرکت مواد و محصولات در جهت تولید یا تنظیمات صنعتی استفاده می‌شود. از پایه رولیک متحرک تسمه نقاله در کارخانه سنگ آهن مس استفاده می‌شود و پایه رولیک‌های صنعتی نیز در بسیاری از کارخانه‌ها کاربرد دارند.

ایدلر

محل قرارگیری پایه رولیک – ایدلر 

پایه رولیک نوار نقاله انواع مختلفی دارند که از نظر موقعیت قرارگیری با هم متفاوت هستند. پایه رولیک رفت در رولیک رفت، خط تسمه نقاله در حمل و بارگیری مواد مورد استفاده قرار می‌گیرند. پایه رولیک‌های خود تنظیم نیز در نوارهای طول بلند یا ظرفیت‌های بالای معادن کاربرد دارند. پایه رولیک معلق نیز در خطوطی با بار عمودی بیشتر و پایه رولیک‌های ایستاده در خطوط سبک و معمولی که دارای مواد ریز می‌باشند، کاربرد دارند. هرزگردها یا ایدلرها میله های استوانه ای هستند که در زیر و در امتداد تسمه نقاله امتداد دارند. این مهمترین جزء مجموعه تسمه نقاله است.

بیشتر بخوانید:   خرید نوار نقاله صنعتی معادن - استعلام قیمت

انواع پایه رولیک

انواع پایه رولیک

انواع مختلفی از غلتک های هرزگرد یا ایدلر با عملکردهای متفاوت وجود دارد که در ادامه این بخش از مقاله پارسا رولیک به آن اشاره خواهیم نمود. معمولاً پایه های رولیک به تحمل وزن و ضربه موادی که در طول تسمه حمل می‌شوند کمک می‌کنند.

پایه رولیک‌ها دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع نوار نقاله، مناسب‌ترین نوع آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی از پرکاربردترین پایه رولیک‌های نوار نقاله می‌توان به پایه رولیک خود تنظیم، پایه رولیک معلق، پایه رولیک رزوه خور، پایه رولیک چاکدار، پایه رولیک رفت، پایه رولیک برگشت، پایه رولیک کنار جوشی، پایه رولیک هشتی منظم، پایه رولیک هشتی نامنظم، پایه رولیک هشتی سوراخ‌ دار، پایه رولیک وسط سوراخ دار اشاره کرد که در ادامه به توضیح برخی از آن‌ها می‌پردازیم. اینکه کدام نوع پایه رولیک مورد استفاده قرار بگیرد به نوع استفاده پایه رولیک، جایگاه آن در نوار نقاله و نوع و ظرفیت نوار نقاله بستگی دارد.

پایه رولیک تخت حمل کننده 

اغلب برای انتقال مواد بر روی تسمه های مسطح با سرعت بالا استفاده می شود. حمل و نقل مواد بزرگ و سخت مستلزم استفاده از تسمه های مسطح ضربه ای است که می توانند تسمه را بافر و محافظت کنند.

پایه رولیک خود تنظیم

پایه رولیک خود تنظیم یکی از انواع پایه رولیک نوار نقاله است. در شرایطی که نوار نقاله به صورت سخت کار می‌کند به طوری که ریزش وزن و مواد، حرکت نوار نقاله را منحرف می‌کنند پایه رولیک خود تنظیم، مانع حرکت عرضی نوار نقاله شده و آن را به سمت حرکت در مرکز پایه وادار می‌سازد.

بیشتر بخوانید:   نوار نقاله الواتور

پایه رولیک معلق

پایه رولیک معلق از انعطاف‌پذیری بالاتری برخوردار است و عملکرد آن با توجه به حرکت نقاله شکل می‌گیرد. این نوع پایه رولیک‌ها در خطوطی که بار عمودی بیشتری وجود دارد کاربرد دارند زیرا عملکرد آن‌ها در بخش ریزش مواد و بخش تحمل بار مطلوب است. همچنین این نوع رولیک پایه دار کمک می‌کند تا سرعت حرکت نوار نقاله افزایش پیدا کند.

پایه رولیک رفت

نوع دیگری از پایه رولیک نوار نقاله، پایه رولیک رفت می‌باشد که از آن در بخش بارگیری نوار نقاله و بخش حمل بار تسمه نقاله استفاده می‌شود. این نوع پایه رولیک به عنوان تکیه‎گاهی برای رولیک‌های رفت و نقاله به حساب می‌آید.

پایه رولیک برگشت

پایه رولیک برگشت نیز نوع دیگری از انواع پایه رولیک است که مانند تکیه‌گاهی برای رولیک‌های برگشت و تسمه نقاله عمل می‌کند.

پایه رولیک هشتی منظم

پایه رولیک هشتی منظم دو کاربرد دارد که یکی کاربرد آن این است که از تکان خوردن رولیک جلوگیری می‌کند و کاربرد دیگر مربوط به حمل بارها و وسیله‌ای برای نگهداری آن‌ها می‌باشد. از عوامل مهم در طراحی و تولید این پایه‌ها می‌توان به مواد حمل شونده، مقدار مواد، قطر نوار نقاله، عرض نوار نقاله و سطح آن اشاره کرد.

پایه رولیک هشتی نامنظم

با استفاده از پایه رولیک هشتی نامنظم، رولیک‌ها به طور ثابت در جای خود قرار گرفته و دیگر در زمان حرکت تسمه نقاله جابه جا نمی‌شوند. صنایع حمل و نقل با توجه به نیاز خود می‌توانند از پایه رولیک هشتی نامنظم یا سایر انواع رولیک پایه دار استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:   خرید نوار نقاله پیاله ای - استعلام قیمت

خرید پایه رولیک

لیست قیمت انواع پایه رولیک – ایدلر

با توجه به اینکه نوار نقاله‌ها دارای شکل‌ها و انواع مختلفی هستند از نظر قیمت نیز با یکدیگر متفاوت هستند. افرادی که قصد خرید پایه رولیک نوار نقاله دارند باید هنگام خرید به برخی از پارامترها توجه داشته باشند. از جمله این موارد می‌توان به حداکثر فشار وارد شونده روی نوار نقاله، محیط قرارگیری نوار نقاله، شکل و ابعاد سطح نوار نقاله و سرعت عمل حمل مواد و کالاها به وسیله نوار نقاله اشاره کرد.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی