خرید نوار نقاله صنعتی معادن – استعلام قیمت

نوار نقاله صنعتی معادن

Rate this post

تسمه‌های نقاله ستون فقرات عملیات معدن را تشکیل می‌دهند و مواد و ریزدانه‌ها را از معادن به کارخانه استخراج می‌رسانند.  نوار نقاله در معدن وسیله‌ای است که جابجایی و حمل موادی را که سنگین هستند و قرار است به صورت فله‌ای منتقل شوند بر عهده دارد. این نوع تجهیزات موجب افزایش سرعت انتقال مواد در مسیر مشخص در معادن  می‌شوند. نوار نقاله صنعتی معادن متشکل از سیستم‌های متفاوتی اعم از انواع ساده و پیچیده با ابعاد بزرگ و کوچک است. از این سیستم که دارای مقاومت بالایی است با ویژگی‌های خاص در معدن استفاده می‌شود تا استقامت بالایی را در برابر ساییدگی و آتش از خود نشان دهند. در واقع با استفاده از نوار نقاله‌ای که در خطوط انتقال مواد در معادن کاربرد دارد انتقال مواد از ابتدای خط تا محلی که قرار است مخلوط مواد صورت بگیرد و قسمت فرآوری و انبارداری امکان‌پذیر می‌شود.

مقالات بیشتر: تسمه نقاله پلی اورتان

رولیک نوار نقاله معدنی به صورت ضربه‌گیر با حلقه‌های لاستیکی ساخته می‌شوند و اغلب آنها از جنس لاستیک مقاوم هستند تا در برابر سایش استقامت کافی داشته باشند. این رولیک‌ها در قسمت ابتدا و انتها مجهز به ضربه‌گیر هستند تا زمانی که قرار است مواد معدنی از ارتفاع روی نوار نقاله ریخته شود کارایی مناسبی داشته باشند.

کاربرد نوار نقاله معدن

تقریباً هر محصولی که از فلز، غذا، لوازم آرایشی، لوازم پزشکی، پلاستیک یا جعبه ساخته شده باشد، در حین ساخت روی نوار نقاله حرکت می کند. نوار نقاله در معادن به عنوان یکی از اجزای اصلی برای جابجایی مواد با سرعت بالا محسوب می‌شوند. در واقع این تجهیزات می‌توانند موادی را که استخراج شده‌اند به کارخانه فرآوری منتقل کنند. مدیریت عملیات توزیع مواد معدنی با استفاده از نوار نقاله به شکل مناسبی فراهم می‌گردد. خرید و قیمت کانوایر ویژه معادن با توجه به جنس موادی که از آن ساخته شده و کیفیت تجهیزات مورد استفاده در آن تعیین می‌گردد. بهتر است برای خرید نوع مناسب از این محصولات به کاربری آنها توجه شود.

بیشتر بخوانید:   فروش انواع پایه رولیک نوار نقاله (ایدلر) - قیمت 1401

کاربرد نوار نقاله معدنی

انواع نوار نقاله های صنایع معدن

کانوایرهای ویژه صنایع معدن از نظر جنس به چند درسته تقسیم می شوند که در ادامه به ویژگی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت:

تسمه نقاله پی وی سی

تسمه نقاله معدن از جنس پی وی سی، به عنوان تسمه نقاله جامد نیز شناخته می شود، در بخش معدن برای انتقال سنگدانه ها، مواد و ریزدانه ها از معدن (چه روی زمین و یا زیرزمین) استفاده می شود. پی وی سی هم در کاربردهای زیرزمینی و هم در روی زمین استفاده می شود و به دلیل خاصیت ضد خوردگی خود شناخته شده است. پی وی سی نیز انعطاف پذیر است و فشار کمتری را به تکیه گاه نوار نقاله وارد می کند. در برابر آسیب و در برابر ضربه مقاوم است و توسط روغن و باکتری آسیب نمی بیند. نصب نوار نقاله های پی وی سی نیز بسیار آسان است و انواع مختلفی از نوارهای بافندگی تسمه PVC با سطوح مختلف استحکام و ویژگی های مقاوم وجود دارد.

تسمه نقاله لاستیکی

تسمه نقاله لاستیکی هم در معدن و هم در کاربردهای صنعتی استفاده می شود. تسمه نقاله لاستیکی به عنوان جایگزین ارزان‌تری نسبت به جنس پی وی سی در صنایع معدنی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال، تسمه‌های نقاله لاستیکی به اندازهنوع پی وی سی در برابر پارگی و ضربه مقاوم نیستند.

ویژگی‌های نوار نقاله معادن

نوار نقاله به عنوان یکی از تجهیزات صنعتی دارای کارایی زیادی در معادن است و در بیشتر صنایع کاربرد دارد. از ویژگی‌های نوار نقاله‌هایی که در معادن استفاده می‌شوند این است که از موادی تولید می‌شوند که دارای توانایی کافی برای حمل موادی با وزن بالا باشند. این تجهیزات در برابر حرارت بالا مقاوم هستند و از انعطاف پذیری بالایی برخوردارند تا در هنگام حمل مواد یا ضربه دچار شکستگی و پارگی نشوند. در ضمن این محصولات از خاصیت ضد خوردگی نیز برخوردار هستند تا عملکرد مناسبی در شرایط آب و هوایی متفاوت داشته باشند.

بیشتر بخوانید:   نوار نقاله بهداشتی

تسمه نقاله معدنی باید دارای ظرفیت بالایی برای تحمل وزن موادی باشد که قرار است توسط نوار نقاله جابجا شوند. همچنین وجود ویژگی‌هایی مانند مقاومت شیمیایی و استحکام کششی و عرضی از دیگر موارد ضروری برای این محصول قلمداد می‌گردد.

مقالات بیشتر: نوار نقاله صنایع غذایی

انواع نوار نقاله معدنی

نوار نقاله معدنی دارای انواع مختلفی است که با توجه به مقتضیاتی که در عملیات موجود وجود دارد انتخاب خواهد شد. با در نظر گرفتن ویژگی‌های مورد انتظار در جابجایی مواد موجود می‌توان نوع خاصی از این محصول را انتخاب کرد. نوار نقاله‌هایی که در معادن کاربرد دارند با توجه به وزن موادی که قرار است حمل شوند دارای تنوع برای کاربری مناسب هستند. نوار نقاله PVC، نوار نقاله لاستیکی، نوار نقاله سیمی از انواع محصولات قابل استفاده به شمار می‌روند.

انواع نوار نقاله معدنبرای کسب اطلاعات بیشتر و خرید نوار نقاله صنعتی معدن با کارشناسان فروش پارسا رولیک تماس حاصل فرمائید.

منبع: jonermining

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی