رولیک چیست و استاندارهای آن؟ استانداردهای متفاوتی برای رولیک وجود دارد!!! آیا رولیک ها از اجزاء فرعی در نوارنقاله محسوب میشوند؟
رولیک ها در نوارنقاله ها کار به گردش درآوردن نوارنقاله را بعهده دارند، و همچنین باعث اصطکاک مواد حمل شده با سطح تسمه نوار نقاله می شوند به همین جهت رولیک ها دائما در حال ساییده شدن هستند و باید به آن توجه کافی شود.

بطورمثال یک نوع رولیک وجود دارد بنام رولیک ضربه گیر، که بهتر است این رولیک در جائیکه مواد حمل شده بر روی تسمه نوار نقاله ریخته میشود مورد استفاده قرار گیرد تا نیروی کمتری به تسمه نوار نقاله وارد شود. پس می توان گفت رولیکها در نوارنقاله ها از اجزاء مهمی محسوب میشوند و در ساخت انواع نوار نقاله بر اساس میزان توناژ برداشتی و نوع موادی که باید توسط نوارنقاله حمل شود، قطر و سایز رولیکی باید در آن نوارنقاله بکار رود متفاوت میشود، و همچنین بر اساس نوع کارایی نوارنقاله ، رولیکها دارای انواع متفاوت میشوند که در اینجا به انواع متفاوت آن نمی پردازیم.

برای رولیکها هم همانند دیگر قطعات موجود در صنعت استاندارهای جهانی وجود دارد که یک شرکت معتبر باید بر اساس این استاندارها آنها را تولید کند.
در مورد رولیکها استاندارهای جهانی مثل GIS ,CEMA ,DIN ,ISO وجود دارد که بر اساس این استاندارها رولیکها می توانند با کیفیت مطلوب و نوع کاربری آنها تولید شوند.

انواع رولیک های ارائه شده توسط شرکت پارسا رولیک پرس :

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی